25 lat doświadczenia A. M. Jesiołowscy Finanse

Audyt ksiegowy – nowa usługa w odpowiedzi na zapytania naszych klientów

W związku z rosnącą liczbą kierowanych do nas zapytań o pomoc w obszarze księgowości z powodu podejrzeń o nieefektywność lub ewentualne nieprawidłowości w księgach rachunkowych, pragniemy zwrócić Państwa uwagę na potrzebę kontroli i optymalizacji procesu księgowego – zarówno wewnętrznego, jak i zleconego na zewnątrz przedsiębiorstwa. Zmienność przepisów, a w szczególności niestabilność regulacji podatkowych (kolejne zmiany dotyczące VAT itp.) powodują, że księgowemu bez dedykowanego wsparcia – na przykład doradcy podatkowego – ciężko zachować pełną poprawność w wykonywanej pracy, a co dopiero skupić się na optymalizacji procesu księgowego. Stawką jest utrata potencjalnych oszczędności, a w najgorszym wypadku kary finansowe nakładane przez Urząd Skarbowy lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z urzędowego punktu widzenia brak świadomości właścicieli lub nieznajomość przepisów przez księgowego nie stanowi usprawiedliwienia wykrytych nieprawidłowości.

W odpowiedzi na zgłaszane przez Państwa potrzeby, na stałe wprowadzamy do naszej oferty nową usługę – audytu księgowego. Tym samym oddajemy do Państwa dyspozycji doświadczenie i wiedzę osób, które wielokrotnie organizowały księgowość w różnych firmach pod kątem:

  • efektywności kosztowej procesu,
  • strony pozyskiwania efektywnej informacji biznesowej dla zarządu (np. organizacja planu kont pod potrzeby kontroli rentowności),
  • bezpieczeństwa podatkowego,
  • zdefiniowania obszarów ryzyka
  • weryfikacji poprawności prowadzonej dokumentacji
  • eliminacji nieprawidłowości w rozliczeniach z organami skarbowymi i ZUS.

Zakres audytu dostosowujemy do specyfiki przedsiębiorstwa, a także oczekiwań zarządu. Na koniec wydajemy opinię w postaci czytelnej i zrozumiałej interpretacji z badania oraz prezentujemy potrzebne rozwiązania. Tym samym przenosimy standardy jakości pracy biegłego rewidenta na proces weryfikacji księgowej w spółkach nie podlegających obowiązkowemu badaniu sprawozdań finansowych, a zakres audytu pozostaje proporcjonalny do potrzeb i skali prowadzonej działalności. Ta wielokrotnie sprawdzona i stosowana przez nas procedura stanie się dla Państwa i Państwa księgowych brakującym narzędziem obiektywnej kontroli księgowej.

Zaufali nampl_PL
en_US
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.Akceptuję